WTP/PTP/TPWT

Forum o WTP/PTP/TPWT etc.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie

Wpisz treść ogłoszenia tutaj.

#1 2010-06-20 19:15:17

 Gwen

Administrator

564781
Skąd: Dystrykt 12
Zarejestrowany: 2009-01-16
Posty: 6999
Punktów :   54 
WWW

Opisz piosenkę wyżej

Coś w formie gry, ale bardziej pasuje mi do tego działu.
Jedna osoba podaje piosenkę, następna ją opisuję. Ale proszę, nie jednym zdaniem. Bądźcie kreatywni. Możecie wspomnieć, co sądzicie o melodii, słowach, czy znaliście utwór wcześniej itp.
NIE piszcie postów typu: 'Nie znam. Moja piosenka: Green Day - American Idiot'. ODSŁUCHAJCIE najpierw poprzedni utwór. Od czego są witryny typu yotube czy wrzuta? Może przy okazji poznacie coś godnego uwagi.
Jeśli nie zrozumieliście - pisać.

Piosenka: Avril Lavigne - "Nobody's Home"

Offline

 

#2 2010-06-21 08:46:05

Kubboz

Zły mod!

20041826
Zarejestrowany: 2009-02-20
Posty: 4846
Punktów :   23 

Re: Opisz piosenkę wyżej

Otóż słyszałem gorsze utwory. Utworu nie znałem wcześniej, jednakże twierdzę, że zostanę przy Republice. Tekst wygląda na sensowny, a już na pewno sensowniejszy od większości dzisiejszej muzyki. Melodia moim zdaniem jakby motywuje do dalszego działania, i moim zdaniem współgra z tekstem.

Republika - Nieustanne Tango (Uwaga: mogą być problemy ze zrozumieniem słów)


Republika jest jednym z nielicznych polskich zespołów, które można uważać za czołówkę polskiej muzyki. Albo i światowej!

Offline

 

#3 2010-06-21 12:17:34

 Hayley

Kierownik obozu

47671558
Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 5075
Punktów :   21 

Re: Opisz piosenkę wyżej

No, cóż. Utworu nie znałam wcześniej, czego nie żałuję, ponieważ nie przepadam za tym rodzajem muzyki. Muzyka do tego utworu jest według mnie taka sobie, jak zresztą cały utwór. I, jak przestrzegał Kubboz, miałam niejaki problem ze zrozumieniem słów.
Moja piosenka-Alesana "Congratulation, I hate you"


Nie podpisuję się pod niczym, co pisałam na tym forum, bo byłam dziwnym dzieckiem.

Offline

 

#4 2010-06-21 19:45:25

Dr. Never

Gość

Re: Opisz piosenkę wyżej

Tekst jest idiotyczny, jednak bardziej sensowny od niektórych typu "bejbe, oł bejbeee". Każde zdanie, wydaje się przekierowywać do innego tematu. najdurniejszy tekst "Nie uśmiechaj się do mnie i nie mów że wyjdzie mi tak dobrze jak tobie". Sam Beat i śpiew był dobry na początku. Aż do momentu kiedy zaczął się rozdzierać jak małpa. Lubię metal i rock, ale Heavy metal i takie pierdolni*te "AAAAAAA" jest przesadą. Dziękuję, nie mścij się.
Moja piosenka - "Paktofonika - Rób co chcesz."  Piosenka zaczyna się dopiero po trwającej kilkanaście sekund rozmowie. Mianowicie chodzi mi o pierwszą zwrotkę bo to właśnie zwrotkę "Magika" podziwiam. Jeśli ktoś nie zrozumie przesłania i głębi tej zwrotki, to się zdziwię.

 

#5 2010-06-21 20:21:35

 Hayley

Kierownik obozu

47671558
Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 5075
Punktów :   21 

Re: Opisz piosenkę wyżej

Mścić się nie będę, bo mszczę się na ludziach, którzy mnie wkurzają. Co do piosenki: muzyka jest fajna, ale słowa mi się nie podobały, bo szczerze mówiąc, według mnie były po prostu głupie. Wolę pozostać przy rocku. Dziękuję za uwagę i proszę o to, co ty: nie mścij się. Moja piosenka: Paramore "Misery Business"


Nie podpisuję się pod niczym, co pisałam na tym forum, bo byłam dziwnym dzieckiem.

Offline

 

#6 2010-06-21 20:37:16

 Gwen

Administrator

564781
Skąd: Dystrykt 12
Zarejestrowany: 2009-01-16
Posty: 6999
Punktów :   54 
WWW

Re: Opisz piosenkę wyżej

Uwielbiam <3 xD
Ogólnie teledysk jest także zajebisty. Co do słów - nie są może jakieś ambitne, ale szczere. Kocham refrenowe 'whoa!' Ogólnie cała płyta 'Riot' wymiata (; A i oczywiście melodia zarówno w zrotkach, jak i w refrenie jest zajebista.
Paramore - 'Playing God'
Ps.: Przepraszam za ten sam zespół, ale już wcześniej planowałam dać ;p

Offline

 

#7 2010-06-21 20:45:21

 Hayley

Kierownik obozu

47671558
Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 5075
Punktów :   21 

Re: Opisz piosenkę wyżej

Cóz, niestety, moja ocena nie będzie obiektywna xD Muzyka świetna, tekst, jak w poprzedniej piosence: niezbyt ambitny, ale szczery. Zresztą cała płyta "Brand New Eyes" jest zajebista. Moja piosenka:
The Pretty Reckless "Make Me Wanna Die".

Ostatnio edytowany przez Hayley (2010-06-21 20:45:49)


Nie podpisuję się pod niczym, co pisałam na tym forum, bo byłam dziwnym dzieckiem.

Offline

 

#8 2010-06-21 20:53:34

Dr. Never

Gość

Re: Opisz piosenkę wyżej

"słowa mi się nie podobały, bo szczerze mówiąc, według mnie były po prostu głupie." - Te głupie słowa, w kilku zdaniach wyjaśniają, jaki naprawdę jest świat, wiedziałem, że dużo osób nie rozumie xD Po za tym, podaj cytat, z którego stwierdzasz, że są głupie.

Przejdźmy do piosenki, którą podałaś. Wszyscy tak chwalą "Paramore" Jednak uważam, że to tylko dobry podkład i wokal. Już pierwsze słowa mnie odrzuciły, KOMPLETNYM brakiem sensu.

"Jestem w interesie cierpienia,
Zabierzmy go ze szczytu.
Ona ma ciało jak szklanka która tyka jak zegarek.
to ma znaczenie do czasu zanim my wszyscy wybiegniemy,
gdy myślałam że on jest mój, ona złapała go przez swoje usta."

Jeśli ktoś mi powie, jaki jest w tym sens to dam mu plusa, oczywiście jeśli będzie to przekonywujący argument. Jestem niestety osobą, która w muzyce zwraca szczególną uwagę na słowa, gdyż muzyka jest po to, tak naprawdę, by wykrzyczeć swoje zdanie. A to, że gwiazdy POP'u sprzedały muzykę komercji, to już ich sprawa.
Moja piosenka - Three Days Grace - Gone forever.
To jest prawdziwe wykrzyczenie emocji.

 

#9 2010-06-21 21:00:55

 Hayley

Kierownik obozu

47671558
Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 5075
Punktów :   21 

Re: Opisz piosenkę wyżej

Eee... nie wiem, czy zauważyłeś, ale już Gwen o tym pisała. A jeśli chcesz przynajmniej jeden cytat, ktory uzasadnia moje zdanie, to proszę cię bardzo:
"Dwa tysiące loopy
Dwa miesiące zupy
W taki upał każda głupia dupa da ci dupy
Spójrz, ej, na jej ruchy
Ujrzyj
Jak się męczy
Weź ulżyj jej
Sprawdź jak jęczy".


Nie podpisuję się pod niczym, co pisałam na tym forum, bo byłam dziwnym dzieckiem.

Offline

 

#10 2010-06-21 21:15:20

 Gwen

Administrator

564781
Skąd: Dystrykt 12
Zarejestrowany: 2009-01-16
Posty: 6999
Punktów :   54 
WWW

Re: Opisz piosenkę wyżej

The Pretty Reckless - Make Me Wanna Die
Czy tylko ja czuję tu lekką inspirację Nirvaną? Oczywiście na plus ; D Piosenkę znałam wcześniej, ale dopiero teraz znalazłam chwilkę, aby rozszyfrować tekst. Jest nawet ok.  Nie jakiś zbytnio ambitny, ale niezły. Utwór oczywiście gości u mnie na mp4.

Three Days Grace - Gone forever
Aż wstyd przyznać, że nie znałam. Tekst taki smutnawy, ale podoba mi się. Oczywiście od razu ściągam. Melodia zajebista, szczególnie w refrenie.

30 seconds to Mars - The Fantasy

Offline

 

#11 2010-06-21 21:39:53

Dr. Never

Gość

Re: Opisz piosenkę wyżej

A czytałaś co napisałem? "CHODZI MI O ZWROTKĘ MAGIKA" w tym wypadku tą pierwszą. Dalej śpiewa Fokus. a odpisałem na to temu, gdyż pisałem w tym samym czasie co Gwen, jednak miałem otwarte inne zakładki, dlatego później skończyłem.Dziękuję.

 

#12 2010-06-22 11:55:56

 Hayley

Kierownik obozu

47671558
Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 5075
Punktów :   21 

Re: Opisz piosenkę wyżej

Po pierwsze:mamy ocenić całą piosenkę. Po drugie:być może się mylę, ale tekst piosenki pisała chyba jedna osoba. Chociaż przyznaję, że nie jestem do końca obiektywna, bo do piosenek tego rodzaju mam uraz. Nie twierdzę, że w tej piosence nie ma przekazu, po prostu jest on dla mnie głupi, bo nie cały świat jest taki. Teraz, jeśli można, chcę zakończyć temat tej piosenki, bo nie mam zamiaru się kłócić.

Ostatnio edytowany przez Hayley (2010-06-22 11:58:56)


Nie podpisuję się pod niczym, co pisałam na tym forum, bo byłam dziwnym dzieckiem.

Offline

 

#13 2010-06-22 14:22:09

Dr. Never

Gość

Re: Opisz piosenkę wyżej

1. Nikt nie pisał, że mamy ocenić całą piosenkę.
2. w Paktofonice, tym bardziej w Kalibrze, jeśli zwrotkę śpiewa Mag, pisze ją Mag, jeśli Rahim, pisze ją Rahim i tak dalej. To ma być z ich głębi. Nie lubię Fokusa, ani głosu, ani zwrotek, za to Maga podziwiam i szanuję.
3.Jak wcześniej pisałem, każda zwrotka wchodzi w inny temat, a ja podziwiam zwrotkę pierwszą.
4. Tak można zakończyć ten temat, mimo, iż uważam, że mówienie o tekście tej zwrotki, że jest głupi, jest wynikiem całkowitego nie zrozumienia.
Koniec Offtop'u.

 

#14 2010-06-22 21:34:33

 OWEN OWEN OWEN

Zaginiony Moderator

13456961
Call me!
Skąd: ŁDZ
Zarejestrowany: 2009-02-12
Posty: 9352
Punktów :   52 
WWW

Re: Opisz piosenkę wyżej

30 seconds to Mars - The Fantasy
Ładna nuta. Tekst niczego sobie, IMO podkład to szczególny plus. W skali do 5 5/5.
Breaking Benjamin - Diary of Jane


"I don't know Eddy, how can my feet smell if they don't have noses?" ~ Ed

Offline

 

#15 2010-06-22 22:25:22

Dr. Never

Gość

Re: Opisz piosenkę wyżej

diary of jane - świetny podkład, wokal, ładne wykonanie, tekst zły nie jest. świetna. Lubię ją.

Moja piosenka - Kaliber 44 - plus i minus.

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
naprawa koła fordon przedszkole publiczne kraków badanie integralności filtrów hepa