WTP/PTP/TPWT

Forum o WTP/PTP/TPWT etc.

Ogłoszenie

Wpisz treść ogłoszenia tutaj.

#1 2012-04-09 19:24:16

 Naughty

prawdziwy obozowicz

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2010-10-24
Posty: 888
Punktów :   11 

Bajki Walta Disneya

Każdy z nas na pewno ma swoje ulubione ; )
Moje :

1.Piekna i Bestia
2.Król Lew 1 i 2
3.Zakochany Kundel
4.Hercules
5. Alladyn

A wasze to jakie ? ; )


http://i40.tinypic.com/4v5qhh.gif

Offline

 

#2 2012-04-09 20:31:35

 Gwen

Administrator

564781
Skąd: Dystrykt 12
Zarejestrowany: 2009-01-16
Posty: 6999
Punktów :   54 
WWW

Re: Bajki Walta Disneya

http://demotywatory.pl/2832578/Zenskie-stereotypy
Od zawsze najbardziej pociągały mnie bajki Disney'a tego trzeciego typu. Nigdy nie lubiłam Kopciuszka czy też Królewny Śnieżki, bo były zbyt nieporadne, uzależnione od innych. Drugi typ był jeszcze ok.
Uważam też, że na uznanie, oprócz samej treści bajek, zasłużyły również piosenki. Warto wspomnieć, że ich polskie wersje są doceniane nie tylko przez Polaków, ale i przez obcokrajowców. Ja osobiście uwielbiam je do dnia dzisiejszego i z łezką w oku wspominam, jak je podśpiewywałam wraz z moimi ulubionymi bohaterami. Nawet w tej chwili byłabym w stanie wyrecytywać ich teksty po chwilowym odświeżeniu pamięci (; .
Ulubione bajki:
-> Mulan Dla ścisłości, tylko część pierwsza. Druga była robiona na siłę i to, niestety, widać.
-> Pocahontas. Tej bajki, gdy byłam dużo młodsza, w pełni nie doceniałam. Dopiero kilka lat temu odpaliłam kasetę VHS i pokochałam całym sercem.
-> Król Lew. Disney'owski klasyk. Nie da się nie lubić, moim skromnym zdaniem.
-> Herkules. Nawet niedawno - jakieś pół roku temu - oglądałam z siostrą, oczywiście nie po raz pierwszy. UWIELBIAM.
To tylko kilka tytułów, a ja naprawdę lubiłam wiele. Te chyba najbardziej, chociaż pewnie o czymś zapomniałam.
A tak by the way, temat przenoszę do działu Film/Telewizja.

Offline

 

#3 2012-04-09 20:40:36

 Tarou.

Kruki w ciastku.

39333359
Zarejestrowany: 2011-09-03
Posty: 1203
Punktów :   

Re: Bajki Walta Disneya

Król Lew - mówcie sobie co chcecie, najlepsza scena to taniec hula w wykonaniu Timona
Aladyn
Kubuś Puchatek (ale nie ten kukiełkowy >.>) kocham < 3 Miałem na VHS parę odcinków "Nowych Przygód" i później oglądałem jak w Wieczorynce leciały :3

Offline

 

#4 2012-04-10 18:42:04

 Naughty

prawdziwy obozowicz

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2010-10-24
Posty: 888
Punktów :   11 

Re: Bajki Walta Disneya

Tarou. napisał:

Król Lew - mówcie sobie co chcecie, najlepsza scena to taniec hula w wykonaniu Timona
Aladyn
Kubuś Puchatek (ale nie ten kukiełkowy >.>) kocham < 3 Miałem na VHS parę odcinków "Nowych Przygód" i później oglądałem jak w Wieczorynce leciały :3

Piosenka Hakuna Matata ;D
A jesli chodzi o temat tak właśnie myślałam aby go wstawic do Film/Telewizja
dzieki Gwen

Miłość rośnie wokół nas
Zakochany kundel 2- Bliskich krąg
To były bajki a teraz? Szkoda słów.


http://i40.tinypic.com/4v5qhh.gif

Offline

 

#5 2012-04-10 19:28:06

 Tarou.

Kruki w ciastku.

39333359
Zarejestrowany: 2011-09-03
Posty: 1203
Punktów :   

Re: Bajki Walta Disneya

No... te kucyki. x_X

Offline

 

#6 2012-04-11 15:13:54

 Fadziulka

prawdziwy obozowicz

21769091
Skąd: Sidzina
Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 875
Punktów :   11 
WWW

Re: Bajki Walta Disneya

Co ty masz do kucyków? ^^ Słodkie są. xD
Co do Disneya

Mulan - Uwielbiam! Ale tak jak już Gwen wspominała, pierwsza część o wiele lepsza! Moim zdaniem druga nie była aż taka tragiczna, ale i tak dużo gorsza od pierwszej
Aladyn - Ahh... była tam jedna z najgenialniejszych postaci w całej historii Disneya. Czyli Dźin! Uwielbiam tego gościa! xD
Król Lew - Klasyka. Tej bajki nie da się nie lubić ^^
Hercules - "Ani słowa", moja ukochana piosenka. Poza tym uwielbiam postać Meg ^^
Zaplątani - Świetna bajka. Koń był najlepszy xD
Piorun - uwielbiam tego psiaka ^^

Ogólnie prawe wszystkie bajki Disneya są genialnie, ale to moi faworyci ^^

Offline

 

#7 2012-04-11 15:37:55

 Hayley

Kierownik obozu

47671558
Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 5075
Punktów :   21 

Re: Bajki Walta Disneya

Jaki ciekawy zbieg okoliczności... Od jakiegoś czasu mam fazę na te bajki 8D Oglądam wszystkie, jak popadnie, ale pod jednym warunkiem: muszą być rysunkowe, bo te, w których Pixar maczał paluchy owszem, są zabawne, ale to już nie to, co kiedyś... No, może z wyjątkiem "Zaplątanych".

GOLDEN LISTA CIOCI HAY
1.Piękna i Bestia - moja ulubiona bajka z dzieciństwa i nadal ją bardzo mocno kocham. Te piosenki, ten świecznik, ten Bestia... I ta Bella *w* Chyba jedna z najlepszych pań od Disney'a. <3
2.Dzwonnik z Notre Dame - w sumie najbardziej "dorosła" animacja Disney'a, którą mogę oglądać nawet trzynaście razy pod rząd i się nie nudzę... No i pierwszy czarny charakter, w którym się dosłownie zakochałam. <3
3.Herkules - świetne poczucie humoru, mnóstwo zabawnych tekstów, fajne piosenki, śliczna Meg, zabójczy Hades... Tylko Herki nie nadąża za resztą obsady D:
4.Pocahontas - świetna historia, na dodatek bez klasycznego happy endu. Szkoda, że tak ja zje*ali kontynuacją, gdzie dla odmiany starali się trzymać historii prawdziwej Pocahontas... Choć obaj Johnowie są świetni
5.Księżniczka i żaba - akurat całkiem nowa bajka, ale strasznie mi się podoba. Tiana: kolejna konkretna dziewczyna w teamie Walta i Naveen... Wygląda jak syn Alladyna xD No i świetny czarny charakter >D
6.Aladyn - komedia w stylu Herkulesa, tylko fajniejszy główny bohater x3 Wszystko fajnie, ale ta Jasmina... D:
7.Mulan - może i dziewczyna nie była najładniejsza, ale bajka epicka i każdy to przyzna 8D A druga część to niestety komercyjny chłam i tyle.
8.Lilo i Stich - też zabawne i sympatyczne. A Stich był kawaiiny <3
9.Zaplątani - jak na bajkę komputerową naprawdę niezłe. Nawet piosenki były ładne, a F... Julek to postać epicka (choć wygląda jak Alejandro o_ó) xD Ale jak patrzę na Roszpunkę, to widzę moją siostrę .___.'
10.Kopciuszek - serio nikt tego nie dał?! No wiecie co?! D: Przecież te myszy były boskie xD A macocha to cała moja babcia... x_o
11.Mała Syrenka - ale tylko w angielskiej wersji. Polski dubbing jest ble, fuj, zÓo. A najlepsza postać? Vanessa, czyli ludzka wersja Urszuli I jako jedna z niewielu ma fajną kontynuację. Melodia rlz! *-*
12.Piotruś Pan - nic dodać, nic ująć... Piratem bym chciała być 8D Szkoda, że druga część im nie poszła -_-
13.Król Lew - kolejny, co doczekał się godnego sequela. Bajka, na której się wychowałam... Niewiele mogę dodać, bo chyba każdy wie, za co się ją lubi.

Lubię też inne bajki Disney'a, ale powyższa trzynastka zalicza się do moich ulubionych... Szkoda, że temat obejmuje tylko wytwórnię Walta, bo DreamWorks czy kilka innych też stworzyło parę bajek, które przeszły już do historii D:


Nie podpisuję się pod niczym, co pisałam na tym forum, bo byłam dziwnym dzieckiem.

Offline

 

#8 2012-04-11 16:08:53

 Tarou.

Kruki w ciastku.

39333359
Zarejestrowany: 2011-09-03
Posty: 1203
Punktów :   

Re: Bajki Walta Disneya

:O Jak mogłem zapomnieć, Zaplątani! Byłem na tym w kinie >D

Offline

 

#9 2012-04-11 16:18:53

 Hayley

Kierownik obozu

47671558
Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 5075
Punktów :   21 

Re: Bajki Walta Disneya

A ja kupiłam to siostrze na urodziny xD


Nie podpisuję się pod niczym, co pisałam na tym forum, bo byłam dziwnym dzieckiem.

Offline

 

#10 2012-04-11 16:22:37

 Tarou.

Kruki w ciastku.

39333359
Zarejestrowany: 2011-09-03
Posty: 1203
Punktów :   

Re: Bajki Walta Disneya

Hahaha, Roszpunka waliła Julka po łbie tą patelnią... Bezcenne. XD

Offline

 

#11 2012-04-13 15:21:00

 Naughty

prawdziwy obozowicz

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2010-10-24
Posty: 888
Punktów :   11 

Re: Bajki Walta Disneya

Hayley

Można założyc taki temat z DreamWorks<jesli jestes chetna> a mianowicie Piotruś Pan ma kontynuacje? Nawet nie wiedziałam.
A druga część jest ciekawa? Jeśli chodzi o Kopciuszka oglądałam ale jakoś nie należy do grona moich ulubienców. Pozatym jutro na Disney Channel o godz 11:00 leci Król Lew nie mogę się doczekać .Widziałam wiele razy a nadal nie mam dość. Najbardziej lubię Timona,Pumbe hieny oraz Skaze
Wielbie czarne charaktery ;D


http://i40.tinypic.com/4v5qhh.gif

Offline

 

#12 2012-04-13 15:42:45

 Hayley

Kierownik obozu

47671558
Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 5075
Punktów :   21 

Re: Bajki Walta Disneya

W sumie, nie ma sensu, bo mimo popularności bajek DreamWorksa, to te rysunkowe wielu bierze za Disney'a -_-
Ma, i to okropną... Ech, córka Wendy jest gorsza od matki. A myślałam, że się tak nie da D: I niestety ciekaw anie jest, bo to powielenie pierwszej + parę nieudanych pomysłów.
Ach, Skaza <3 Najlepszy lew ever 8D


Nie podpisuję się pod niczym, co pisałam na tym forum, bo byłam dziwnym dzieckiem.

Offline

 

#13 2012-04-13 16:25:09

 Gwen

Administrator

564781
Skąd: Dystrykt 12
Zarejestrowany: 2009-01-16
Posty: 6999
Punktów :   54 
WWW

Re: Bajki Walta Disneya

Hayley napisał:

Szkoda, że temat obejmuje tylko wytwórnię Walta, bo DreamWorks czy kilka innych też stworzyło parę bajek, które przeszły już do historii D/quote]
'Książę Egiptu', 'Mustang z Dzikiej Doliny' <3 To moje ulubione z DreamWorksa, jeśli chodzi o te typowe rysunkowe.
[Wiem, że nie daję dobrego przykładu pisząc w temacie o disney'u o dreamworksie, ale musiałam :3]

Offline

 

#14 2012-04-13 16:30:38

 Hayley

Kierownik obozu

47671558
Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 5075
Punktów :   21 

Re: Bajki Walta Disneya

Przyznam się, że na Mustangu zawsze zasypiałam... Ale to dlatego, że jedyna okazja do oglądania go była o 6 coś rano i ja, zrywając się i pakując mamie na kanapę o tak nieludzkiej porze, [po 10 minutach zasypiałam xD

Ale "Księcia Egiptu" znam, kocham i mogę cytować słowo po słowie xD

Oj tam, oj tam, admin też musi mieć luz >:3


Nie podpisuję się pod niczym, co pisałam na tym forum, bo byłam dziwnym dzieckiem.

Offline

 

#15 2012-05-03 15:09:14

 Naughty

prawdziwy obozowicz

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2010-10-24
Posty: 888
Punktów :   11 

Re: Bajki Walta Disneya

Nie oglądałam Księcia Egiptu może się skusze.
Ostatnio koleżanka polecała mi obejrzeć Dzwonnika z Notre Dame
zastanawiam się czy  mam obejrzeć czy nie. Bajki Disneya mają morał uczą
i to powinno do tej pory puszczać się w telewizji bo jak widze BEN 10 lub co gorsza inne
badziewia to naprawdę szkoda słów.


http://i40.tinypic.com/4v5qhh.gif

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
piosenka o kwiatach pojemniki do przechowywania brodziki usuwanie adblue